Rozmawiali o branży IT

1
I Spotkanie Branży IT, Fot: RM

Wczoraj (27 kwietnia) na Wydziale Nauk Ścisłych UPH odbyło się pierwsze spotkanie osób związanych z branżą IT.

W spotkaniu wzięło udział 30 osób. Zostały wygłoszone trzy referaty: „SOLIDny kod” – Rafał Muszyński, „HTTP Cache - dlaczego/kiedy/jak?” – Paweł Mikołajczuk i „Twój pierwszy startup” – Karol Wójciszko. Po wystąpieniach był czas na dyskusje i pytania. Sponsorem wydarzenia była firma TechMedia, która zafundowała pizzę dla wszystkich uczestników.


Opinie uczestników były bardzo pozytywne:

Jako pracownik branży IT postanowiłam wybrać się na spotkanie mając nadzieję dowiedzieć się czegoś nowego. Przekazywane informacje były cenne głównie z faktu, że prelegenci wykorzystują je w praktyce. Wypowiadali się na tematy dobrze im znane, prezentując zalety i wady omawianych przez siebie rozwiązań. Nie zabrakło również praktycznych przykładów obrazujących rozwiązania których powinno się stosować ale i których lepiej unikać. Jestem zadowolona, bo poza pozyskaną wiedzą mogłam wymienić się opiniami z innymi uczestnikami, nawiązać nowe kontakty. Nie wspominając o gorącej pizzy dostępnej dla każdego uczestnika. Bardzo fajna inicjatywa której do tej pory brakowało w Siedlcach. Z chęcią pójdę na kolejne wydarzenie, jeżeli ponownie będzie organizowane. - mówi Joanna.


Natomiast Bartek, który zajmuje się grafiką komputerową podsumował wydarzenie słowami: 

Uważam, że Podlasie.dev jest bardzo fajną i potrzebną inicjatywą. Jestem pozytywnie zaskoczony jakością prezentacji jak i liczbą uczestników. Mam nadzieje, że ten trend się utrzyma.

Zachęcamy do dołączenia do grupy (https://www.facebook.com/groups/265443673880402/) na Facebook-u ludzi związanych z branżą IT z Siedlec i okolic, gdzie można uzyskać informacje o kolejnych spotkaniach organizowanych w naszym mieście.