Policja przeprowadzi działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Boże Ciało 2017”

0
Długi weekend "Boże Ciało 2017", Fot: mazowiecka.policja.gov.pl

Przed nami kolejny wydłużony weekend. W dniach od 14.06.2017 r. do 18.06.2017 r. na drogach woj. mazowieckiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Boże Ciało 2017”, które mają ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych oraz zapobiec popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Szanowni Państwo, zbliżający się długi weekend niesie za sobą wzrost zagrożeń związanych ze wzmożonym ruch pojazdów na drogach. Przekraczanie dozwolonych prędkości jazdy, niestosowanie się do innych przepisów ruchu drogowego, a także uczestniczenie w nim osób pod wpływem alkoholu mogą stwarzać bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla użytkowników dróg. W związku z powyższym na terenie województwa mazowieckiego, a w tym również na terenie pow. siedleckiego, w dniach od  14 do 18.06.2017 r. na głównych ciągach komunikacyjnych zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Boże Ciało 2017” ukierunkowane na ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach życzy, aby okres ten dla wielu z Państwa wolny od pracy upłynął bezpiecznie i zapewniamy, że Policja dołoży ze swej strony wszelkich starań, aby tak właśnie było.